Byznys a PR

Řízení projektů a procesů | PR a marketing | Školení a vzdělávání | Rozvoj podnikání a kariéry

MANGROW project spojuje řízení projektů a dotace s PR. Umožňujeme zvyšovat inovační potenciál firem a výzkumných organizací. Vaše úspěchy dokážeme prezentovat médiím i široké veřejnosti.

Outsourcujte činnosti, které podpoří váš byznys a konkurenceschopnost. Vynikáme v dotacích, grantech i public relations. Poskytujeme komplexní poradenství podnikatelům, společnostem a veřejným institucím.

Těžíme z více než 15letých zkušeností členů týmu. Pomáháme našim partnerům uspět a růst. 

96% úspěšnost podaných projektů

získáno 2,2 mld. Kč

odborně posouzených grantů za 3,7 mld. Kč

dostaneme vás do médií

nastavíme celou komunikační strategii

rozhýbeme vaše sociální sítě

Novinky a příležitosti pro získání dotace

Hrášci | dětská skupina

Otevíráme novou dětskou skupinu v Praze Běchovicích!

Registrujte se včas na www.hrasci.cz Stačí vyplnit nezávaznou přihlášku.

💎 Logopedická prevence a všestranný rozvoj.

💎 Vzdělávání formou hry.

💎 Maximálně 12 dětí v prostorách domu se zahradou, individuální adaptační program.

💎 Péče o děti i po pracovní době nebo jídlo i pro alergiky.

Skupinu založil MANGROW edu, z.ú.

Volná pozice v PR týmu MANGROW

Stačí láska k marketingu?

U nás ano! Máme nabídku pro nadšené absolventy/ky a studenty/ky. Hledáme juniory k nám do marketingového týmu.

Co potřebujete? Spolehlivost, pečlivost, chuť učit se a znalost češtiny.

💎 Všechno ostatní o PR, sociálních sítích nebo grafice vás naučíme. Vyberete si i školení a vzdělávací kurzy!

💎 Novou kancelář máme v Praze ve Kbelích a tahle super židle od neseda bude vaše. 😉

Pokud by se vám na ní dobře sedělo, pošlete CV a motivační dopis na e-mail petra.kolarova@mangrow.org.

Propojíme vás s výzkumnými týmy  

Je jedno, jestli jste renomovanou společností, která výzkum a vývoj realizuje již roky vlastními personálními kapacitami, a chcete si rozšířit portfolio specializací, nebo jste začínající podnikatelé, kteří ještě nemají vlastní oddělení výzkumu a vývoje. Pokud potřebujete získat odborníky a vědce na svoji stranu, rádi vám s tím pomůžeme...

Dokážeme vás propojit se špičkovými týmy v oblasti automatizace, digitalizace, ICT, cybersecurity, strojírenství, materialový výzkum, umělá inteligence, ale i z oblasti právo, design, environmentalní vědy, kosmický výzkum, socialní výzkum a medicína. Nejenže jsou všechny tyto týmy skvělé v tom, co dělají, ale ještě se rády účastní grantů.

K vyzkoušení spolupráce můžete do konce roku využít například program OPPIK Inovační vouchery a následně plánovat rozsáhlejší rozvojové záměry.

Podpora výzkumu, vývoje a inovací  

Dotační programy aktuálně přinášejí řadu příležitostí pro rozvoj podnikání. Vyznat se v nich ale může být někdy složité. Proto jsme připravili krátký přehled nejvhodnějších dotačních výzev pro vývoj nových produktů, výrobních postupů a služeb...

💎 OPTAK Aplikace – Program podporuje aktivity vlastního průmyslového výzkumu a vývoje. Projekt mohou řešit podniky všech velikostí, a to i ve spolupráci s výzkumnou organizací. Míra podpory dosahuje 25–85 % nákladů projektu, které jsou využitelné pro financování osobních nákladů pracovníků, odpisů dlouhodobého majetku, služby smluvního výzkumu a režijní náklady. Příjem žádostí bude otevřen do 31. ledna 2023.

💎 OPTAK Inovace – Program podpoří produktové a procesní inovace pro malé a střední podniky a pro small mid-caps (velké podniky s max. 499 zaměstnanci). Podpora dosahuje 20–60 % celkových nákladů, které zahrnují stavby, technologie, nákup duševního vlastnictví a další. Ale pokud nestíháte letošní termín podání projektu 30. listopadu, nezoufejte. V příštím roce by měla být vyhlášena další výzva.

💎 OPPIK Inovační vouchery – Do konce roku můžete získat ještě podporu na pořízení poradenských a odborných služeb od výzkumných organizací. Program je vhodný pro krátkodobé projekty smluvního výzkumu, měření, analýz a vývoje SW, díky nimž si vyzkoušíte spolupráci pro budoucí projekty. O podporu až 85 % mohou žádat malé a střední podniky. 

💎 TACR Sigma – Tento program je novinkou v oblasti podpory výzkumu a vývoje. Nyní je otevřena výzva pro podporu spolupráce s humanitními a sociálně-vědními obory. Pokud se tedy vaše podnikání zaměřuje na oblasti, ve kterých využijte design, zabýváte se problematikou udržitelné ekonomiky, zvyšujete gramotnost společnosti, podporujete kritické myšlení, pak je tento program přímo pro vás. Do 14. prosince máte možnost podat žádost o podporu projektu s výší podpory až 80 % na osobní náklady, služby, materiál a režijní náklady společnosti. 

💎 TACR Trend – Potřebujete-li podpořit technologický rozvoj ve vaší firmě, pak je pro vás vhodný právě tento program. Aktuálně je do 23. listopadu otevřena výzva pro technologické leadery a na konci roku nás čeká výzva pro nováčky na poli získávání podpory pro výzkum a vývoj. V rámci programu je vhodné (pro nováčky povinné) spolupracovat s výzkumnými organizacemi a zaměřit se na rozvoj nového, unikátního řešení ve vaší oblasti podnikání. Míra podpory je 70 % (pro nováčky 80 %) určených na osobní náklady, pořízení materiálu, subdodávky výzkumné povahy a režijní náklady.

Nákup vozidel s alternativním pohonem pro veřejný sektor  

Vozidla s alternativním pohonem mají vysokou přidanou hodnotu. Produkují méně emisí, méně hluku a jejich provoz je levnější v porovnání s bězmými automobily se spalovacím motorem...

Plánujete inovovat svoji flotilu automobilů? Využijte aktuální dotační možnosti pro nákup nových vozů a obnovu těch stávajících za udržitelné varianty. Žádat můžete až do poloviny prosince roku 2023. A pokud se svojí žádostí uspějete, můžete získat fixní podporu na nákup vozidel několika kategorií (od osobního automobilu po minibusy a střední nákladní vozidla do 12 t) a na nabíjecí místa. 

Dotace je vhodná pro územní samosprávné celky, vč. městských částí hl. m. Praha, veřejnoprávní instituce, veřejné výzkumné instituce, univerzity a vysoké školy a NNO. 

Neváhejte a získejte až 50 % na nákup nových vozidel. Výzva umožní nákup minimálně 1485 vozidel a 200 dobíjecích stanic.

💎💎💎 Tip od MANGROW 💎💎💎

Bude-li váš projekt obsahovat náhradu stávajících vozidel na fosilní paliva vozidly s alternativním pohonem, může být fixní částka podpory podle typu vozidla navýšena až o 20 % původní hodnoty.

Potřebujete zvýšit kvalifikaci svých zaměstnanců? Péče o lidský kapitál firem a NNO se dlouhodobě vyplácí.   

Situace na pracovním trhu je dlouhodbě neudržitelná. Nízká míra nezaměstnanosti neumožňuje nabírat firmám a NNO kvalifikované zaměstnance. Zároveň jsou mnohá odvětví závislá na neustálém zvyšování znalostí a dovedností aktuálních pracovníků, včetně OSVČ...

Pokude se v této situaci nacházíte i vy, máte nyní možnost získat podporu pro vzdělávání svých zaměstnanců, potenciálních zaměstnanců i vás samotných. Nebo poskytnout rekvalifikační kurzy volným osobám na trhu práce.

Do září 2023 můžete realizovat interní i externí odborné vzdělávání, navštěvovat potřebné kurzy, a to všechno s příspěvkem z evropských fondů. Konkrétně můžete zíkat podporu až 85 % z ceny kurzu, část mezd zaměstnanců během jejich účasti na školení a odměnu interního lektora.

Dopřejte svým zaměstnancům benefit v podobě minimálně 40 hodin cíleného odborného vzdělávání. Naplánujte si vzdělávací plány, které budou mít pro vás reálný přínos a pomohou vám dosáhnout strategických rozvojových cílů a spokojenosti vás i vašich zaměstnanců.

💎💎💎 Tip od MANGROW 💎💎💎

Zapojení zaměstnanci musí mít trvalý pobyt v České republice. A pokud se zaměříte na zvyšování kvalifikace zaměstnanců nad 54 let, váš projekt bude bodově zvýhodněn.

Naskočte do Horizon Europe 

Snad ani není inovativního podniku nebo výzkumné organizace, která by nechtěla mít projekt v Horizon Europe. V MANGROW často konzultujeme s našimi klienty příležitosti v tomto programu a pomáháme jim zorientovat se v jeho rozsáhlých podmínkách...

Netroufáte si na sestavování celého konsorcia a plánovaní projektu od samého počátku? Nevadí ☯️ Už v tomto roce máte totiž příležitost využít novinku! Výzvu HOP ON FACILITY, která vám umožní zapojit se do prestižních BĚŽÍCÍCH výzkumných projektů a získat nové zkušenosti a strategické partnery. 


Přistoupit k projektům můžete letos hned dvakrát. První uzávěrka bude 20. dubna a další 10. listopadu. Doplnit můžete konsorcia, která postrádají partnery z tzv. Widening Countries. Získejte 200 až 500 tis. eur na své výzkumné činnosti. 10 % z této částky může připadnout koordinátorovi projektu. Obě strany tak mají silnou motivaci ke spolupráci.


Paleta nabízených témat je velmi rozmanitá - od výzkumu v oblasti klimatu, energetiky, digitalizace, zdraví, bezpečnosti, kultury a kreativity až po ambiciózní projekty rozvíjející radikálně nové technologie.


💎💎💎Tip od MANGROW💎💎💎

Prozkoumejte možnosti svého zapojení ještě dnes. Vaši účast musí schválit celé projektové konsorcium. Takže to bude vyžadovat trochu vyjednávacích dovedností a času. Ale formální připojení nového člena týmu není náročné. V podstatě bude potřeba naplánovat změny v činnostech projektu a navýšit rozpočet. A především jednoznačně popsat vaše přínosy pro rozšíření konsorcia.

Jedinečná příležitost pro získání podpory pro ochranu duševního vlastnictví 

Můžete získat dva typy poukázek SME Fund (EUIPO) v hodnotě až 2.250 eur. Třeba na úhradu přihlášení ochranných známek a průmyslových vzorů, podání patentových přihlášek nebo nákladů spojených s IP scan...

Do 16. prosince můžete jako malý či střední podnik ochránit své jedinečné technologické postupy, brand, výrobky a služby. Zvýšíte tak hodnotu aktiv své firmy. 


Nenechávejte však podání žádosti na poslední chvíli. Program má limitované možnosti podpory a přihlášky se vyřizují podle data podání. Kontaktujte nás! S podáním žádosti vám rádi poradíme.


💎💎💎Tip od MANGROW💎💎💎

I přes tlak na datum podání žádosti o grant vám pomůžeme projekt důkladně naplánovat. Na uplatnění poukázek máte totiž pouze 4 měsíce od jejich získání. A do té doby musíte prokazatelně podat přihlášky k vybraným činnostem ochrany duševního vlastnictví a za vybrané služby zaplatit. 


Děkujeme našim klientům a partnerům

Naše další projekty